Gümüşhane Üniversitesi
Öğrenci Bilgi Sistemi
 
 

2014-2015 BAHAR YARIYILI DERS KAYITLARI HAKKINDA!

DERS KAYDINDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN KURALLAR DERS KAYIT SAYFANIZDA VEYA AŞAĞIDA BELİRTİLMİŞTİR. KESİNLİKLE BU KURALLARI OKUMADAN DERS KAYDI YAPMAYINIZ.

     Birinci Öğretim tekrar öğrenciler (Normal öğrenim süresini tamamlayanlar) Öğrenci Katkı Payını, İkinci Öğretim tüm öğrenciler Öğrenim Ücretini 02-06/02/2015 tarihleri arasında Halk Bankasının herhangi bir şubesine öğrenci numarası ile yatırarak, Ders Kaydı 02-08/02/2015 tarihleri arasında yapılacaktır. Mazereti nedeniyle ders kaydı yapamayıp, mazeret haftasında (09-13/02/2015 tarihleri arasında) mazeretini belgeleyen belgesiyle birlikte bölüm başkanlıklarına müracaat etmeyen öğrencilerin daha sonraki talepleri kesinlikle yönetmelik gereğince değerlendirilmeye alınmayacaktır. Ders kaydından sonra ders ekleme veya çıkarmayı gerektiren bir durum varsa 09-13/02/2015 tarihleri arasında danışmanınızla birlikte yapılacaktır.

TEKRAR ÖĞRENCİLERİN DERS KAYITTAN ÖNCE YAPMASI GEREKENLER

1) Tekrar öğrenci demek lisansı 4, önlisansıda 2 yıla bitiremeyen halen eğitimine devam eden öğrencilerdir. Bu durumdaki öğrenciler yukarıdaki linkte belirtilen artırımlı harç veya katkı payını ödeyeceklerdir.
2) Bu durumdaki öğrencilerin harç veya katkı payı tutarlarının oluşabilmesi için öncelikle Ders Kayıt Sayfasına Girecek.
3) Eğer ilk kez alması gereken dersi yoksa sistem otomatik olarak başarısız derslerini üzerine atarak ödemesi gereken katkı payı veya harç miktarını hesaplayacak.
4) Halen alttan veya bulunduğu dönemde alması gereken dersi varsa bu dersleri kesinlikle seçecek.
5) Bu işlemlerden sonra sistem otomatik olarak öğrencinin ödemesi gereken katkı payı veya öğrenim ücretini hesaplayacaktır.
6) Dersler seçilip katkı payı veya harç miktarı ortaya çıktından sonra öğrenci bu miktarı HALK BANKASINA yatırdıktan sonra ancak ders kaydını KESİNLEŞTİREBİLECEKTİR.

ÖNEMLİ NOT : Ders kaydınızı çok dikkatli yapmalısınız ki daha sonra yapılacak değişikliklerden dolayı üzerinize tekrar harç tahakkuk edebilir ve tekrar bankaya gitmek zorunda kalabilir.


ÖNEMLİ NOTLAR :

1)   Eğer sayfanızdan "Ders Kayıt" mönüsünü tıkladıktan sonra ders kayıt sayfanıza giremiyorsanız ve imleç sürekli olarak dönüyorsa (Internet Explorer sayfasından "Araçlar, İnternet Seçenekleri, buradaki Gizlilik mönüsünden "Açılır Pencere Engelleyicisini Aç'ın solundaki ü işareti kaldırdıktan sonra sisteme giriniz. 

2)   Hazırlık sınıfı okuyan öğrenciler hariç, 1 nci sınıflar dahil olmak üzere tüm öğrenciler ders kayıtlarını kendileri yapacaktır.


CEP TELEFONU NUMARALARININ GÜNCELLENMESİ HAKKINDA ÖNEMLİ DUYURU!

 Üniversitemizce tarafınıza SMS olarak gönderilen duyurulardan faydalanabilmek için Otomasyon Sayfanızdaki “ÖZLÜK BİLGİLER”inize girerek cep telefonunuz değişmişse güncellemeniz, yoksa girmeniz gerekir. Aksi halde sizleri bilgilendirmek için gönderdiğimiz SMS’lerden faydalanamayacaksınız.


      
SEÇMELİ DERS SAYILARI HAKKINDA
      Öğrenci Otomasyon Sayfanızdaki "Müfredat Durumu"na giriniz. Her Yarıyıl kaç tane Seçmeli Ders alacağınız (Örnek; 4 Seçmeli Ders Seçiniz) dönem dönem müfredatınızda yazmaktadır.

 
01 Şubat 2015 PazarKullanıcı Adı
Şifre
Dil/Language
Sayıların Toplamı
 
   
  Şifremi Unuttum