Gümüşhane Üniversitesi

Öğrenci Bilgi Sistemi
   


 
English 03 Eylül 2015 Perşembe


Kullanıcı Adı
Şifre
Sayıların Toplamı  
 
   
  Şifremi Unuttum
 

HARÇ İADESİ İÇİN YAPILMASI GEREKENLER

Harç iadeleri ile ilgili kanun Resmi Gazetede yayımlandıktan sonra;

Katlamalı harç ödeyen tekrar öğrencilerin harç iadelerinin en kısa sürede yapılabilmesi için; Öğrenci Bilgi Sisteminde bulunan "Özlük Bilgileri" ne girerek "Üniversite Tarafından Yapılacak Para İadelerinde Kullanılacak Banka Bilgileri" menüsü altında bulunan  bilgilerin (Banka ismi, IBAN numarası ve banka kodu) doldurulması gerekmektedir. Aksi halde eksik bilgiden dolayı iadeniz yapılamayacaktır.

ÖNEMLİ NOTLAR :

1)   Eğer sayfanızdan "Ders Kayıt" mönüsünü tıkladıktan sonra ders kayıt sayfanıza giremiyorsanız ve imleç sürekli olarak dönüyorsa (Internet Explorer sayfasından "Araçlar, İnternet Seçenekleri, buradaki Gizlilik mönüsünden "Açılır Pencere Engelleyicisini Aç'ın solundaki ü işareti kaldırdıktan sonra sisteme giriniz. 

2)   Hazırlık sınıfı okuyan öğrenciler hariç, 1 nci sınıflar dahil olmak üzere tüm öğrenciler ders kayıtlarını kendileri yapacaktır.


CEP TELEFONU NUMARALARININ GÜNCELLENMESİ HAKKINDA ÖNEMLİ DUYURU!

 Üniversitemizce tarafınıza SMS olarak gönderilen duyurulardan faydalanabilmek için Otomasyon Sayfanızdaki “ÖZLÜK BİLGİLER”inize girerek cep telefonunuz değişmişse güncellemeniz, yoksa girmeniz gerekir. Aksi halde sizleri bilgilendirmek için gönderdiğimiz SMS’lerden faydalanamayacaksınız.


      
SEÇMELİ DERS SAYILARI HAKKINDA
      Öğrenci Otomasyon Sayfanızdaki "Müfredat Durumu"na giriniz. Her Yarıyıl kaç tane Seçmeli Ders alacağınız (Örnek; 4 Seçmeli Ders Seçiniz) dönem dönem müfredatınızda yazmaktadır.