Gümüşhane Üniversitesi

Öğrenci Bilgi Sistemi
   


 
English 30 Temmuz 2016 Cumartesi


Kullanıcı Adı
Şifre
Sayıların Toplamı  
 
   
  Şifremi Unuttum
 

                DUYURU!!!

         2015-2016 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI GÜZ YARIYILINDA İLK %10'A GİREN VE AGNO'YA GÖRE BAŞARI SIRALAMASINI http://oidb.gumushane.edu.tr/ WEB ADRESİNDEN GÖREBİLECEĞİNİZ GİBİ %10'A GİRİP GİRMEDİĞİNİZİ DE ÖĞRENCİ OTOMASYON SAYFANIZDAN GÖREBİLİRSİNİZ.

          KAMPÜS FM FİNALDE, ŞİMDİ DESTEK ZAMANI
        
        Üniversitemizin Radyosu Kampüs FM, 4. Sihirli Mikrofon Radyo Ödülleri yarışmasında final oylamasında.
        Kampüs FM'e nasıl oy vereceğinizi  https://www.youtube.com/watch?v=0ny0OlM8USM&feature=youtu.be  web adresinden izleyebilirsiniz.
        Oylarınızı bekliyoruz.

        DERS KAYDIYLA İLGİLİ DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN KURALLAR!

        1) Ders Kayıtları 01.02.2016 Pazartesi günü öğleden sonra başlayacaktır.
        2) Ders kayıtları 01 - 07 / 02 / 2016 tarihleri arasında yapılacaktır. Belirtilen tarihler arasında ders kaydını yapmayan öğrenciler kesinlikle mağdur edilecektir.
        3) Harç 01 - 05 / 02 / 2016 tarihleri arasında öğrenci numarası ile birlikte Türkiye genelinde bulunan herhangi bir Halk Bankasına yatıracaklardır.
        4) Öğrenci Otomasyonunuzda bulunan Müfredat Durumunuzdan mutlaka almış olduğunuz seçmeli dersleri kontrol ediniz. Herhangi bir nedenden dolayı alttan almadığınız seçmeli ders varsa mutlaka alınız.
        5) Alttan başarısız dersi olan öğrenciler öncelikle alttan alınması gereken dersler alındıktan sonra 2015-2016 Bahar dönemine ait dersleri alacaktır.
        6) İkinci üniversite olarak üniversitemizde okuyup, 2015-2016 Güz dönemi katkı payını veya öğrenci harcını yatırmayan öğrenciler Bahar dönemiyle birlikte bu katkı payı veya öğrenim harçlarını yatıracaklardır.
        7) Ders saydırması ile ilgili kurallar ders kayıt sayfasında belirtilmiştir. Kesinlikle rastgele saydırma yapmayınız. Anlamamışsanız Öğrenci İşleri Daire Başkanlığını arayınız.
        8) 40 saatten dolayı alttan alamadığınız dersiniz varsa mutlaka müfredattan kontrol ederek alınız.
        9) Eğer sayfanızdan "Ders Kayıt" mönüsünü tıkladıktan sonra ders kayıt sayfanıza giremiyorsanız ve imleç sürekli olarak dönüyorsa (Internet Explorer sayfasından "Araçlar, İnternet Seçenekleri, buradaki Gizlilik mönüsünden "Açılır Pencere Engelleyicisini Aç'ın solundaki ü işareti kaldırdıktan sonra sisteme giriniz. 

        SEÇMELİ DERS SAYILARI HAKKINDA
        Öğrenci Otomasyon Sayfanızdaki "Müfredat Durumu"na giriniz. Her Yarıyıl kaç tane Seçmeli Ders alacağınız (Örnek; 4 Seçmeli Ders Seçiniz) dönem dönem müfredatınızda yazmaktadır.


CEP TELEFONU NUMARALARININ GÜNCELLENMESİ HAKKINDA ÖNEMLİ DUYURU!

 Üniversitemizce tarafınıza SMS olarak gönderilen duyurulardan faydalanabilmek için Otomasyon Sayfanızdaki “ÖZLÜK BİLGİLER”inize girerek cep telefonunuz değişmişse güncellemeniz, yoksa girmeniz gerekir. Aksi halde sizleri bilgilendirmek için gönderdiğimiz SMS’lerden faydalanamayacaksınız.