Gümüşhane Üniversitesi

Öğrenci Bilgi Sistemi
   


 
English 25 Mart 2017 Cumartesi


Öğrenci No
Şifre
Sayıların Toplamı  
 
   
  Şifremi Unuttum
 

DİKKAT!

Otomasyon Şifresiyle sisteme giremeyen öğrenciler Giriş Sayfasında bulunan "Şifremi Unuttum"dan yeniden şifre almaları gerekmektedir.


DUYURU!!!

2016-2017 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI GÜZ YARIYILINDA İLK %10'A GİREN VE AGNO'YA GÖRE BAŞARI SIRALAMASINI http://oidb.gumushane.edu.tr/ WEB ADRESİNDEN GÖREBİLECEĞİNİZ GİBİ %10'A GİRİP GİRMEDİĞİNİZİ DE ÖĞRENCİ OTOMASYON SAYFANIZDAN GÖREBİLİRSİNİZ.

DERS KAYDI İLE İLGİLİ BİRİNCİ SINIF ÖĞRENCLRİN DİKKATİNE!  (Kesinlikle Birinci Sınıf Öğrencilerimiz ders kayıtlarını kendileri yapacakladır.)

DERS KAYDI YAPARKEN İZLENECEK YOL HARİTASINI GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

DERS KAYDI İLE İLGİLİ DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN KURALLAR!

1) Ders Kayıtları 06.02.2017 Pazartesi günü öğleden sonra başlayacaktır. (Yeni kayıtlar ders kayıtlarını mutlaka kendileri yapacaktır. BEB101 Beden Eğitimi dersi seçmeli olup, 2547 sayılı kanunun 5 nci maddesinin (ı) bendi gereğince ister alır ister almazsınız.)
2) Ders kayıtları 06 - 12 / 02 / 2017 tarihleri arasında yapılacaktır. Belirtilen tarihler arasında ders kaydını yapmayan öğrenciler kesinlikle mağdur edilecektir.
3) Harç 06 - 10 / 02 / 2017 tarihleri arasında öğrenci numarası ile birlikte Türkiye genelinde bulunan herhangi bir Halk Bankasına yatıracaklardır.
4) Öğrenci Otomasyonunuzda ders kayıt esnasında dersleri seçip "KONTROL ET" dediğinizde alttan almadığınız zorunlu veya seçmeli ders varsa sistem sizi mutlaka uyaracaktır. Aksi halde ders kaydınızı onaylamanıza müsaade etmeyecektir.
5) İkinci üniversite olarak üniversitemizde okuyan öğrenciler öğrenci katkı payını veya öğrenim harcını mutlaka yatıracaklardır.
6) Ders saydırması ile ilgili kurallar ders kayıt sayfasında belirtilmiştir. Kesinlikle rastgele saydırma yapmayınız. Anlamamışsanız Öğrenci İşleri Daire Başkanlığını arayınız.
7) Eğer sayfanızdan "Ders Kayıt" mönüsünü tıkladıktan sonra ders kayıt sayfanıza giremiyorsanız ve imleç sürekli olarak dönüyorsa (Internet Explorer sayfasından "Araçlar, İnternet Seçenekleri, buradaki Gizlilik mönüsünden "Açılır Pencere Engelleyicisini Aç'ın solundaki işareti kaldırdıktan sonra sisteme giriniz. 
SEÇMELİ DERS SAYILARI HAKKINDA
Öğrenci Otomasyon Sayfanızdaki "Müfredat Durumu"na giriniz. Her Yarıyıl kaç tane Seçmeli Ders alacağınız (Örnek; 4 Seçmeli Ders Seçiniz) dönem dönem müfredatınızda yazmaktadır.


CEP TELEFONU NUMARALARININ GÜNCELLENMESİ HAKKINDA ÖNEMLİ DUYURU!
Üniversitemizce tarafınıza SMS olarak gönderilen duyurulardan faydalanabilmek için Otomasyon Sayfanızdaki “ÖZLÜK BİLGİLER”inize girerek cep telefonunuz değişmişse güncellemeniz, yoksa girmeniz gerekir. Aksi halde sizleri bilgilendirmek için gönderdiğimiz SMS’lerden faydalanamayacaksınız.

Öğrenci Katkı Payı/Öğrenim Ücretlerini Görmek İçin Tıklayınız.
2016-2017 Öğretim Yılı Akademik Takvimi Görmek İçin Tıklayınız.
Ders Kaydı Nasıl Yapılması Gerektiği İle İlgili Videoyu İzlemek için Tıklayınız (ÖNEMLİ NOT : Önceki Yıllarda 1 nci Sınıf Öğrencilerinin Ders Kayıtları ÖİDB. ğı tarafından yapıldığı için sunumdaki "Birinci Sınıf Öğrencilerinin Ders Kayıtları ÖİDB.'ğı tarafından yapılır." ifadesini dikkate almayınız.)